Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Pro ženy Kam s dětmi v podzimním uplakaném počasí? Nemusíte sedět doma. Vyrazte s dětmi...

Podzimní počasí na sebe nenechá dlouho čekat. Dětská hřiště budou nasáklá vodou a před mnohými rodiči vyvstává otázka, co v tomto vlhkém počasí podniknout s dětmi. Čas podzimních plískanic přeje houbaření. Ne nadarmo se říká: „Houby rostou jako po dešti.“ Tak proč mokrého počasí nevyužít k zábavě celé rodiny a nevyrazit do lesa? A nemusíte tu jen houbařit, i obyčejná procházka je velmi prospěšná našemu zdraví. 

Oblečení do deště je pro děti zábavné 

Pokud děti netrpí chronickým respiračním onemocněním či jinou závažnou chorobou, není žádný důvod, proč nevyrazit ven jen proto, že venku trochu poprchává a je pod 20°C. Vždyť stačí obléknout nepromokavé oblečení, menším dětem nejlépe pogumované, pláštěnku a holínky a může se vyrazit! Děti zpravidla milují tento druh oblečení a nějaká ta kapička jim nevadí. Naopak! 

Mokré počasí nemusí znamenat jen nudu a depresi 

Děti se rády budou cestou brouzdat kalužemi, pozorovat lístečky plující po hladině jako rybičky nebo lodičky, vytvářet proudy klacíkem, aby ta jejich loď doplula co nejdále nebo prostě jen míchat blátíčko a uvařit tak mamince skvělý oběd. I rodiče se můžou zapojit do dětských her plných fantazie. A když na to nemají zrovna náladu, nevadí. Při těchto činnostech se děti často zabaví samy a vydrží takto i poměrně dlouhou dobu. Nechme je, ať si hrají, popustí uzdu své fantazii a neřešme nějaký ten flíček na oblečení. Vždyť dětská fantazie je tak inspirativní. 

Hurá za lesním tvořením 

Lesy jsou plné šišek, mechu, kamínků a klacíků. Materiálu na stavbu rozličných domečků a úkrytů pro zvířátka, broučky a lesní skřítky je tedy dostatek. Společně s dětmi můžete tvořit i přírodní obrazy různých velikostí, tvarů i forem. Fantazii se meze nekladou, proto může jeden člen výpravy z předmětů nalezených v lese vytvořit podobu zvířátek a ostatní mohou poté hádat, o které zvířátko se jedná. 

Ani maminky s kočárkem nemusí zůstat doma 

Mnohdy jsou cesty natolik udržované, že nebývá problém podniknout výpravu i s kočárkem. Tato varianta nás sice omezuje pouze na lesní cesty, tedy pokud nejste vlastníkem obzvláště terénního kočárku a odolného dítěte, ale ani toto není důvod k zoufání. Mnoho her se dá podniknout přímo na cestách či v jejich nejbližším okolí. Dobrou zprávou pro houbaře je fakt, že k největším houbovým úlovkům často dochází nečekaně podél cest. 

Do lesa s mobilní aplikací 

V neposlední řadě můžete s dětmi poznávat stopy zvířátek, druhy stromů, rostlin a hub. Dnešní moderní doba má tu výhodu, že pokud se zrovna dvakrát v houbách nevyznáte, nemusíte s sebou nosit objemné knihy a listovat v nich. Existují mobilní aplikace pro houbaře, které fungují velmi jednoduše. Namíříte mobil na nalezenou houbu a aplikace vyhodnotí, s jakou pravděpodobností by se mohlo jednat o kterou houbu a zda je možná záměna této houby s nějakou podobnou houbou, který by mohla být jedovatá. Aplikace zpravidla nalezne několik možností, proto je dobré využít i ruční hledání podle vybraných znaků jako je stanoviště, barva houby a jiné. Aplikace také nabízí prohlídku podrobného atlasu hub. Konečné rozhodnutí, které houby nasbíráte, však zůstává pouze na vás. 

Zábava nekončí ani po příchodu domů 

S hrou, která začala v lese, můžete pokračovat i po příchodu domů. Nasbírejte si v lese kůru a doma vyrobte plachetnice a pusťte je na vodu. Vylisujte nasbírané rostliny a vytvořte si herbář. Pozor ale na chráněné druhy, ty se rozhodně sbírat nesmějí. Z mechu, šišek a dalšího materiálu zhotovte podzimní dekorace, kterými si vyzdobíte dům i zahradu. 

- Komerční sdělení -
Předchozí článekKanárské ostrovy
Další článekUžívejte si hudbu naplno
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -