Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Pro muže Užívejte si hudbu naplno

Spoustu činností si rádi zpříjemňujeme hudbou, ať už při úklidu, běhání anebo při cestování. Výhodou je, že hudbu si můžeme užívat téměř kdekoliv a kdykoliv. Ovšem hodně záleží na tom, jaké zařízení máte. Mnohdy si nemůžeme pustit hudbu nahlas naplno, ale jsme omezení sluchátky, avšak když máte ty správné sluchátka, tak si to pořádně užijete.  

Sluchátka, která nás neomezují  

Existuje velké množství sluchátek, které se liší nejen barvou, vzhledem, velikostí, ale i tím, jak si můžete hudbu užívat. Všichni známe klasická sluchátka, která připojíme pomocí drátu k jakémukoliv zařízení, ovšem poslední dobou jsou mnohem oblíbenější bezdrátová sluchátka, díky kterým si můžete svobodně užívat hudbu opravdu naplno, nebude vás omezovat žádný drát, takže si můžete pohodlně vykonávat cokoliv a přitom poslouchat hudbu, která nebude rušit vaše okolí.  

Máme z čeho vybírat 

Samozřejmě, že bezdrátová sluchátka nejsou jen jednoho typu, naopak budete mít z čeho vybírat. Aspektů je hned několik, asi nejdůležitější je při jaké činnosti sluchátka používáte nejčastěji a také je lze vybírat podle toho, k jakému zařízení je chcete mít zapojené. V případě, že chcete sluchátka k počítači či notebooku, na kterém si rádi nejen posloucháte hudbu, ale například i komunikujete s kamarády a podobně, pak se hodí sluchátka přes hlavu. Naopak pokud chcete poslouchat hudbu při sportu, pak potřebujete sluchátka, která vám budou dobře držet v uších a nebudou krýt celé uši, abyste se zbytečně nepotili. Právě na sport jsou nejvhodnější špunty. V případě, že si chcete hudbou zpříjemnit dlouho cestu vlakem nebo jiným dopravním prostředkem, pak jsou ideální pecky, které vás nebudou tlačit a jsou skladné. Každopádně nikde není dáno, že si nemůžete vzít sluchátka přes hlavu do vlaku, záleží na tom, která vám nejvíce vyhovují.  

Jak to funguje?  

Princip, na kterém sluchátka fungují, je poměrně jednoduchý. Existuje více způsobů, jak jsou sluchátka se zařízením spojené, ale ve většině případů se jedná o spárování přes bluetooth. Takže stačí, když si na mobilu, tabletu nebo notebooku zapnete bluetooth, najdete sluchátka a necháte je vzájemně spárovat, pak už si můžete svobodně poslouchat hudbu. V případě, že nemáte bluetooth, pak lze zakoupit i sluchátka, která jsou připojená přes wi-fi, což funguje velmi podobně.  

Sluchátka k televizi  

Jestliže chcete připojit bezdrátová sluchátka k televizi anebo k zařízení, které nemá ani bluetooth ani wi-fi, pak můžete vyzkoušet radiofrekvenční sluchátka s USB nebo vysílací stanici. Jedná se o sluchátka, která mají vlastní vysílač, který připojíte k televizi, notebooku nebo tabletu. Tento vysílač nahradí jak bluetooth, tak i wi-fi. Rozdíl mezi USB portem a vysílací stanicí je, že USB port má menší dosah, většinou kolem deseti metrů, kdežto vysílací stanice vám umožní poslouchat hudbu do vzdálenosti až sto metrů. 

Jak dlouho vydrží  

Sluchátka můžeme vybírat podle mnoha aspektů, když pomineme jejich vzhled a funkčnost, je další poměrně důležitou věcí to, jak velkou mají baterku, protože čím větší bude, tím déle vám vydrží přehrávat hudbu. Samozřejmě, že musíme počítat s tím, že když chceme, aby sluchátky vydržely například deset hodin v kusu hrát, tak budou dražší, než sluchátka, která si budete muset co tři hodiny dobíjet. To záleží na tom, jak často si hudbu pouštíte a zda máte možnost si sluchátka dobít, například k běhání stačí menší baterka, neboť když přijdete z běhu domů, můžete si sluchátka nabít, kdežto při cestování je nabíjení o něco těžší.  

Můžeme si zavolat 

Co když si zapnete hudbu do bezdrátových sluchátek a někdo vám zavolá? Záleží na tom, jaké si koupíte, neboť existují i taková sluchátka, ve kterých je zabudovaný mikrofon, takže můžete pohodlně i telefonovat, což je výhodou. Mikrofon je velmi dobře udělán, takže osoba na druhé straně ani nepozná, že s ní mluvíte přes sluchátka. 

Bezdrátová sluchátka jsou poslední dobou velmi oblíbené a není divu, kromě toho, že jsou moderní, tak jsou i velmi praktické.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -