Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Zdraví Bolí vás za krkem? Nechte se namasírovat

Mnoho lidí zná ten pocit, když se ráno probudí a bolí je za krkem, ovšem na to stačí protažení a během chvilky vás bolest přejde. Něco jiného je, když je bolest za krkem způsobená něčím jiným, než je vysoký polštář a podobně. Velmi častou příčinou je vaše povolání, protože lidé, kteří celou pracovní dobu prosedí u počítače anebo se dívají na nějaký jiný stroj, mají často problém s touto bolestí. Samozřejmě, že profesí, které způsobují bolest za krkem, je mnoho, ovšem práce na počítači patří k těm častým.  

Krk se vám zablokuje  

Jestliže jen usnete na vysokém polštáři anebo naopak bez polštáře, pak se vám za krkem může něco skřípnout, ovšem stačí malé procvičení a můžete zase krkem bezbolestně hýbat. Avšak jestli máte práci, ve které si krk namáháte, například i tím, že ho máte celý den v jedné poloze, tedy ohnutý k počítači a podobně, pak se vám může krk zablokovat a je potřeba to řešit, aby se nestalo nic vážnějšího. V případě, že víte, že máte krční páteř zablokovanou, ať už je to z vaší profese anebo je příčinou cokoliv jiného, nejlepším řešením na bolest za krkem je masáž.  

Poprosím někoho 

Je mnoho lidí, kteří mají pocit, že mohou poprosit svou drahou polovičku nebo někoho z rodiny, aby mu krk namasíroval. Pravda je, že sice můžete poprosit kohokoliv, ale pokud nemáte v rodině někoho, kdo má aspoň masérský kurz, pak byste takovou masáž měli odmítnout. Na jednu stranu může být i masáž od amatéra příjemná, ovšem na druhou stranu se může stát, že pokud masáž dělá někdo, kdo tomu nerozumí, tak vám může více ublížit, než ulevit, neboť vám může nedopatřením skřípnout nějaký nerv, natáhnout sval a podobně, což rozhodně není nic příjemného. 

Necháme to v rukách odborníků  

Spoustu věcí člověk nemůže dělat, pokud na danou věc nemá patřičné vzdělání a masáže nejsou výjimkou. Přestože se mnohým zdá, že je to jednoduché a klidně by to zvládli sami, není tomu tak. Všechny masérské kurzy a další vzdělávací programy mají své opodstatnění. Masér je osoba, která zná každý sval na lidském těle, a proto vám dokáže pomoci, aniž byste se měli obávat. Pravda je, že pokud chcete kvalitní masáž, tak vás to bude něco stát.  

Existují masážní pomůcky 

Mnozí lidé se vymlouvají na to, že na masáže nemají čas ani peníze. V takovém případě si můžete koupit některé masážní pomůcky a dělat si masáž sami doma, kdykoliv budete mít chvíli volna. Pravda je, že to nikdy nebude stejné jako od odborníka, ale aspoň na chvíli si odpočinete a ulehčíte třeba krku anebo i jiným oblastem. Mezi úplně klasické masážní pomůcky patří vibrační vajíčko, které přímo nemasíruje, ale může krk protáhnout, lehce mu ulehčit a podobně. Takové vajíčko můžete použít kdykoliv a kdekoliv, ale nevýhodou je, že si musíte vajíčko sami držet a posouvat a podobě.  

Masážní válce a míčky 

Masážní vibrační vajíčko je na baterky. Ovšem pokud hledáte nějakou pomůcku, která nevyžaduje žádný zdroj energie, ať už to jsou baterky anebo zapnutí do zásuvky, pak můžete zvolit masážní válce anebo míčky. Celá masáž spočívá v tom, že si lehnete, dáte si míček nebo válec za krk a budete pohybovat hlavou, takže si sami regulujete, jak bude masáž vypadat. Všechno je velmi jednoduché a výhodou je, že masážní míček anebo válec nemusíte používat jen na masáž krku, ale na jakoukoliv část těla. Kromě toho jsou tyto válce finančně nenákladné, takže si je může dovolit opravdu každý.  

Masážní robot 

Vedle masážních míčů, válců a vajíček existují také jiné masážní pomůcky, které vám mohou pomoci, když vás bolí za krkem. Obecně tyto pomůcky můžeme označit jako roboty, neboť se jedná o napodobeniny, které by měly fungovat podobně jako ruce odborníka. Pravda je, že ve skutečnosti se to samozřejmě nedá srovnávat, ovšem jsou to přístroje, které zapojíte do zásuvky a ony simulují pohyby maséra, což je velmi příjemné, zejména když máte například zablokovaný krk. Výhodou těchto přístrojů je, že je také můžete libovolně přesouvat na jiné části těla. Ovšem neměly by úplně nahradit maséra. Jestliže je chcete používat, pak samozřejmě můžete, ale je dobré aspoň čas od času navštívit i odborníka. 

Pokud vás bolí za krkem, je nejlepší zvolit masáž. Tu lze provést hned několika způsoby, ale sázkou na jistotu je, nechat to v rukou odborníků.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -