Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Zdraví Co na bolest v krku

Bolest v krku se většinou připojuje k chřipce, angíně či nějakému podobnému onemocnění, ale někdy je ona bolest signálem pro nějakou jinou nemoc. Každému na bolest v krku pomáhá něco jiného, ovšem pokud vám něco dlouhodobě nezabírá, měli byste navštívit lékaře, abyste měli jistotu, že se nejedná o nic vážnějšího.  

Sáhneme po medikamentech  

Většina lidí si při otázce, co na bolest v krku, odpoví vzít si nějaký prášek. Léků na bolest v krku je velké množství a existují v různých formách. Někdo přímo polyká nějaké pilulky, někdo si koupí pastilky, které se cucají a uvolňují bolest, stejně tak existují i spreje, které si můžete do krku střiknout. Záleží jen na vás, co je pro vás nejlepší metodou.  

Kloktáme a inhalujeme 

Co na bolest v krku funguje? Velmi účinné je kloktání a inhalace, protože tím krk pořádně protáhnete a aspoň na nějakou dobu se zbavíte bolesti. Existuje mnoho roztoků, které můžete kloktat, lze je zakoupit v lékárně, ale stejně tak si můžete udělat kloktadlo i doma, mnoha lidem pomáhá roztok mořské soli s vodou, zpravidla se dává na sklenici vody půl lžičky soli, ale můžete mít i jiný recept. Co se týče inhalace, tak účinné je inhalovat vincentku. Pokud si chcete udělat něco doma, tak můžete vyzkoušet různé bylinné olejíčky, jako e tea tree anebo třicet jednak bylin a podobně, protože i ty dokážou perfektně protáhnout krk.  

Hřebíček nejen do svařeného vína 

Podle babských rad je dobrý na bolest v krku hřebíček. Je fakt, že hřebíček má takovou specifickou chuť a málokdo si ho dát jen tak samotný. V případě, že by vám samotný hřebíček nechutnal, můžete si z něho udělat takovou limonádu a tu popíjet. Ideální je na sklenici vody šest hřebíčků, samozřejmě že nejlepší je to povařit, aby se hřebíček, co nejvíce dostal do vody. Kromě toho si do této limonády můžete přidat cokoliv, co vám chutná, například skořici, citrón anebo zázvor, který je také velice účinnou látkou na bolest v krku. Buďto ho zkombinujte s hřebíčkem anebo si můžete udělat přímo čaj ze zázvoru anebo zázvor přidat do nějakého bylinného nebo i ovocného čaje. 

Když je krk oteklý  

Často je bolest v krku spojená i s otokem, a když je krk nateklý, tak to není nic příjemného. Pokud chcete vědět, co na bolest v krku a máte pocit, že je tam nějaký zánět, hnis anebo vám krku otekl, pak je nejlepší tvaroh. Pro mnohé to možná bude trochu divné, ale tvaroh je velmi účinný pokrm, který dokáže pomoci při mnoha onemocnění. Říká se, že různé záněty, hnisy a i otoky tvaroh vsákne do sebe a vám se uleví. Pak musíte samozřejmě tvaroh vyhodit, ale za uvolnění bolesti a otoků to stojí. 

Bolest v krku je běžná věc, ovšem pokud vám nezabírají běžné metody, měli byste raději navštívit lékaře, protože i bolest v krku může mít spojitost s něčím vážnějším.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -