Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Pro muže Budíte se v noci? Využijte to

Snad každý aspoň jednou zažil ten pocit, když se uprostřed noci vzbudí, je úplně svěží, ale zároveň ví, že ještě musí usnout, aby byl vyspaný i ráno. Mnozí to úplně nesnášejí a přejí si klidně prospat celou noc, ovšem pokud se vám to stává častěji, mohli byste tohoto chvilkového probuzení využít k něčemu kreativnímu nebo rozvíjejícímu.  

Fáze spánku 

Už ve škole nás učili, že spánek má několik fázi a že se v jednotlivých fázích mění kvalita spánku, což souvisí i se sny a podobně. Ti, co se v noci budí, se většinou probudí z nějakého důvodu, některé probudí škaredý sen, jiný potřebuje na záchod anebo napít se. Ať se probudíte z jakéhokoliv důvodu, tak to většinou bývá v rozmezí od dvou do čtyř hodin ráno a trvá vám třeba půl hodiny, než usnete. Je jasné, že si přejete znovu usnout, existují i jisté rady, pomocí kterých se vám může podařit rychleji usnout, ovšem můžete to, že se v noci budíte klidně i využít, protože je dokázáno, že v tuto dobu jste nejkreativnější, navíc mnozí z vás jsou ještě plní dojmů ze snů. 

Co se vyplatí mít i postele 

Pokud se v noci budíte a chtěli byste to využít, pak je dobré dát si k posteli něco, kde můžete pustit uzdu své fantazii. Záleží, k čemu máte sklony, někdo je dobrý malíř, pak je dobré mít u postele třeba bílý papír a obyčejnou tužku nebo progresy, cokoliv čím se dá kreslit. Ten, co rád píše, si naopak nachystá nějaký zápisník a propisku a podobně, protože v noci má údajně člověk ty nejlepší nápady, pokud se probudíte, bylo by škoda o nápady přijít a zase usnout. Nemusíte být vzhůru dvě hodiny, abyste vytvořili mistrovské dílo, ale stačí si udělat nějaké poznámky, nebo náčrtek, od kterého se později můžete odpíchnout a který vám může pomoci vytvořit něco krásného a originálního.  

Kus mě, o kterém nevím 

V noci se klidně můžete stát někým jiným, protože se ve vás probudí něco, o čem možná ani sami nevíte a můžete dostávat opravdu geniální nápady, které vám třeba mohou později pomoci v rozvíjení sebe sama, například při práci nebo klidně i jinde. Kromě toho se budete věnovat kreativní činnosti, což vám pomůže zapomenout na starosti anebo na důvody, proč jste se vzbudily a klidně díky tomu můžete usnout rychleji, než kdybyste se jen tak převalovali. 

Chci rady, jak rychle usnout 

Některé to možná teď motivuje a vezmou si večer k posteli papír a něco na psaní nebo kreslení, ale jsou lidé, kteří se neradi v noci budí a využít toho nechtějí, každopádně je to každého volba. Jestliže raději chcete vědět, jak rychleji usnout, pak byste měli vědět, že je lepší z postele nevstávat. I když potřebujete na záchod anebo máte žízeň, je lepší to zaspat, tedy jen v případě, pokud se nejedná o nějaký urgentní případ anebo zdravotní potíže, protože člověk usne, když je v klidovém stavu. Pokud vylezete z postele, tak se vám zvýší tep a tělo hned vyvodí, že nejste v klidném stavu, proto vám může chvíli trvat, než znovu usnete, tělo čeká, až se sníží tep. Kromě toho mnozí myslí na věci, které jsou stresující nebo jim přidělávají starosti a podobně, v takovém případě je lepší myslet na něco příjemného a pokud vám to nejde, mějte u postele nějakou knihu, ideální je červená knihovna, u které usne snad každý.  

Spánek je důležitá součást života, ale pokud se probudíte v noci, mohou z toho vznikat kouzelné nápady, zkuste toho využít.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -