Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Pro muže Nejlepší dopravní prostředek po městě? Koloběžka!

Koloběžku mnoho lidí vnímá jako dopravní prostředek, díky kterému se zabaví děti. Ovšem už dávno není pravda, že by koloběžka patřila jen dětem, právě naopak poslední dobou se po ulicích odráží více dospělých než dětí. A není divu, neboť tento prostředek je velice praktický.  

Rychlý přesun 

Jestliže se potřebujete rychle přesunout v nějakém velkém městě, pak je koloběžka nejlepší dopravní prostředek. Během pár minut se můžete dostat z místa na místo, což by vám jiný prostředek neumožnil. Auto ve velkých městech je spíše trest, neboť stále budete stát v nějakých kolonách. Městská hromadná doprava je sice rychlejší, ale na druhou stranu je mnohdy přeplněná a kromě toho zastavuje každých pár metrů, což provoz také zdržuje. Kolo je koloběžce velmi blízké, ovšem koloběžka má tu výhodu, že si jí můžete pohodlně uložit uvnitř místnosti.  

Držíme se v kondici 

Kromě toho, že se díky koloběžky přemístíte z místa na místo, tak se budete udržovat v kondici. Odrážení se na koloběžce je poměrně snadné, ale efektivní cvičení, které může pomoci lidem, kteří mají problémy s bolestmi zad nebo krční páteře. Stejně tak je vhodná pro ty, kteří mají křivou páteř anebo jistým způsobem zatěžují jen jednu část těla a potřebují se srovnat. Jen musíte myslet na to, abyste se neodráželi pořád stejnou nohou, je vhodné je pravidelně střídat. Nejprve to bude trochu složité, ale když si na to zvyknete, budete to dělat automaticky.  

S koloběžkou se dá i hubnout 

Koloběžka je nejlepší dopravní prostředek i proto, že díky jízdě si udržujete kondici a můžete i zhubnout. Jediné, na co byste měli myslet je správně se odrážet, což bude efektivní nejen při hubnutí, ale také při jízdě. Odrážet byste se měli jen přední části chodidla. Měli byste do odrážení dát patřičnou sílu, po několika odrazech byste si měli na chvíli odpočinout tím, že dáte obě nohy na koloběžku a to je výborná situace, abyste nohy vystřídali. Když budete pravidelně střídat nohy a držet se výše zmíněného postupu, pak si budete držet kondici a můžete i zhubnout.  

Jakou si mám vybrat?  

Koloběžek je opravdu velké množství, takže je někdy obtížné vybrat si takovou, která by vám vyhovovala. Hodně záleží na tom, jakým terénem budete jezdit, neboť podle terénu se vybírají kola. Obecně platí, že čím větší jsou kola, tím stabilnější je koloběžka. V případě, že budete mít koloběžku opravdu jako dopravní prostředek po městě, pak je nejlepší zvolit skládací koloběžku, neboť když zrovna nebude potřeba, můžete ji jednoduše složit a například převést v městské hromadné dopravě a podobně. 

Jezdit můžete i bez námahy 

Někteří lidé chtějí pohodlný přesun, při kterém nebudou muset vynaložit žádnou námahu, což se s koloběžkou nevylučuje, neboť existují i elektrické koloběžky nebo koloběžky s benzínovým motorem. Pravda je, že pokud si budete chtít pořídit koloběžku s benzínovým motorem, musíte počítat s tím, že je větší a také těžší a trochu hlučná. Elektrická koloběžka je tichoučká a není o tolik těžší, než běžné koloběžky. Kromě toho existují i skládací elektrické koloběžky, což je velmi praktické, když s ní budete chtít manipulovat anebo ji uskladňovat.  

Vybíráme si elektrickou koloběžku 

Elektrických koloběžek je velké množství, ovšem nejdůležitějšími aspekty jsou výkon a výdrž baterie. Jestliže máte koloběžku pro děti, pak výkon nemusíte řešit, naopak mnohdy je menší výkon lepší, protože děti budou jezdit menší rychlostí a bude to pro ně bezpečnější. Ovšem pokud je pro dospělého člověka, pak je rozhodně lepší zvolit výkonnější variantu, zejména pokud na koloběžce bude objemnější člověk. Stejně tak je důležitá výdrž baterie, neboť pokud se chcete pohodlně přemisťovat po městě, musí vám baterie vydržet celý den. Vy sami si můžete vybrat velikost baterie a od velikosti se odvíjí i cena koloběžky. V neposlední řadě myslete na to, že elektrická koloběžka je motorové vozidlo, takže musí mít adekvátní výbavu, do které patří například osvětlení.  

Nezapomeňte, že koloběžka není jen pro děti, naopak může být velmi užitečná i dospělým, protože se rychle a efektivně můžete pohybovat třeba po městě.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -