V dnešní době je nabídka střešních nosičů opravdu vysoká a někdy můžeme mít pocit, že se v jejich výběru jednoduše ztrácíme. Ještě k tomu, když jeden nestojí ani dva tisíce a druhý stojí klidně i více než deset tisíc korun. Existují nějaké rozdíly, které byste měli poznat.
více v článku...
Materiál a kombinování
Jak už jsme v úvodu zmínili, cena příčníků může být různá – od necelých dvou tisíc až po více než deset tisíc korun. Obecně lze tento fakt vysvětlit tím, že k výrobě byly použité různé materiály a nosnost. Ty levnější střešní nosiče mají nosnost nižší a jsou vyrobené z hliníku. Na tom jistě není nic v nepořádku a pokud na střechu umístíte náklad těžší než 75 kilogramů, nemusíte se strachovat.

Ocelové nosiče nám nabízejí větší nosnost a logicky tedy vydrží o dost více. Jsou však o něco dražší. Dalším rozdílem je možnost instalace na auto. Je tedy předem důležité znát, zda budete příčníky připevňovat k rámu vozu nebo k takzvaným hagusům. Možnosti kombinování a připevnění k vozu, by měl mít každý kvalitní prodejce jasně uvedeno. Mezi ověřené prodejce patří například Autodoplňky-obchod.cz.
Pohodlnost při jízdě a estetická stránka nosičů
Estetika jistě nemá nic společného se střešními příčníky, proto si je nekupujeme. Hlavní důvody jsou jiné, a především ty praktické. Na druhou stranu příčníky navržené s ohledem na aerodynamiku, mohou doslova zlepšit jízdní vlastnosti, nehučí tolik a jízda s nimi je jednoznačně lepší. A pokud tedy jde o samotnou estetiku, lze vybírat z různého barevného provedení.
Další velmi důležitý rozdíl
Velká část modelů je vybavena zámky proti nenechavým rukám. Tyto uzamykací systémy jsou již zabudované do příčníků, tudíž je nemusíte kupovat. Neriskujte odcizení. Pro zloděje jsou nezabezpečené příčníky přímo lákadlem, tudíž doporučujeme koupit takové, které zámek opravdu mají.