Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Auto Moto Chráníte své auto?

Mnoho lidí nechává postavené auto někde před domem u cesty, což je velmi nebezpečné, protože zde může auto trpět. Jednak mu hrozí nebezpečí vpodobě škrábanců od nenechavých kolemjdoucích, a jednak se urychlí stárnutí auta, neboť pod vlivem povětrnostních podmínek může začít rezavět a podobně, což rozhodně není příjemné. V případě, že byste chtěli chránit své auto nejen před poškozením, ale také před rychlejším stárnutím, pak je nejlepší pořídit si garáž.  

Vybíráme tu správnou garáž  

Jestliže jste se rozhodli chránit své auto, pak nejlepší možností je garáž. Vybrat tu správnou garáž není nic jednoduchého, záleží na tom, jaký finanční obnos jste ochotní do garáže investovat a také na tom, jakou máte představu o garáži. Nejlepší garáž je ta, do které se dobře vjíždí a je dostatečně prostorná, na tom bystě měli lpět, protože když budete mít špatný vjezd do garáže nebo garáž na milimetry, tak se může stát, že si sami poškodíte auto při vyjíždění nebo zajíždění do garáže, což nikdo nechce.  

Klasická cihlová garáž  

Nejlepší variantou garáže je klasická cihlová garáž, protože zde bude auto v maximálním bezpečí. Výhodou této garáže je, že dostanete dokonalou budovu, která bude zateplená, takže se nemusíte obávat, že by vám zamrzla nafta a podobně. Kromě toho je cihlová budova velmi odolná a vydrží na věky, takže se nemusíte starat o opravy nebo rekonstrukci. Cihlovou garáž můžete dokonale sladit s fasádou domu, což je pro estetiky a milovníky všeho krásného velkou výhodou.  

Dřevěná garáž 

Přestože je cihlová garáž velmi praktická a vydrží věčně, je také poměrně nákladná, a proto mnozí raději volí dřevěnou, která je o něco levnější. I ve dřevěné garáži můžete chránit své auto, ovšem pro zloděje bude mnohem snadnější rozmlátit dřevěná prkna, než cihly. Kromě toho, pokud budete mít garáž jen stlučenu z desek, tak se může stát, že promrzne, proto je mnohem lepší garáž zateplit. Největší nevýhodou je, že dřevo je přírodní materiál, který neustále pracuje, což znamená, že vyžaduje jistou péči. Budete muset prkna ošetřit speciálním nátěrem a ani to nevystačí, aby bylo dřevo krásně dlouhodobě. Pravda je, že budete mít několik let klid, ovšem po několika letech, musíte nátěr oškrábat, možná některá prkna vyměnit celé a poté garáž znovu natřít a to hned několikrát, pokud chcete, aby byl nátěr kvalitní a dlouho vydržel. Samozřejmě, že tato péče vás bude něco stát, ale hlavně vám zabere spoustu času, který byste mohli využít jinak. 

Plechová garáž  

Takovou zlatou cestou mezi zděnou a dřevěnou garáži, je plechová garáž, protože plech je velmi odolný materiál, o který nebudete muset pečovat, a stejně bude stále krásný. Nevýhodou je, že stejně jako dřevo i plech může jednoduše zamrznout, a proto je lepší i tuto garáž zateplit, což by neměl být problém. Mnoha lidem se nelíbí ani vzhled plechové garáže a je pravdou, že nemusí vždy působit krásně. Ovšem existují firmy, které nabízí venkovní omítkový nástřik na plech, takže můžete chránit své auto v plechové garáži, která ve skutečnosti bude na první pohled vypadat jako zděná garáž, což nese mnoho výhod.  

Nezapomínejte na detaily 

Pro někoho jsou to jen detaily, ale pro mnohé je světlo v garáži poměrně důležité. To, jak můžete do garáže dostat světlo je jednoduché a jde to hned několika způsoby. Jednou z možností je okno, ovšem mělo by být zajištěné, ideálně mřížemi, aby nikoho nelákalo dostat se do vaší garáže okýnkem. Pravda je, že i když si necháte v garáži okno, tak vám nepomůže, když přijdete například pozdě večer, proto je mnohem lepší, když necháte do garáže instalovat elektřinu, díky elektřině, můžete mít v garáži nejen klasické osvětlení, které se bude hodit, když večer přijdete anebo když budete chtít v garáži něco opravit a podobně, ale také můžete využít zásuvky, které se mohou hodit například při opravách, ale také když si budete chtít v garáži třeba zatopit anebo i jen nabít elektro-kolo a podobně.  

Garáž je budova, která se vám bude hodit a dokonce ji můžete využít i když nebudete mít auto, proto je mnohem lepší si jí pořídit, než parkovat auto někde venku u cesty, v garáži bude auto v bezpečí.  

- Komerční sdělení -
Předchozí článekChceme nová okna
Další článekKlimatizace v autě nesmí chybět
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -