Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Auto Moto Nastartuješ?

Zima ještě není u konce, mnozí jsou rádi, protože je to krásný a kouzelný pohled z okna, ovšem letošní zima přináší i mnoho úskalí a jedním z nich může být i problém s nastartováním auta, zejména pokud nemáte garáž a vaše auto stojí celou noc venku. 

Proč nechce nastartovat? 

Jestliže doma máte auto na naftu, může být důvodem, proč nenastartujete i zamrzlá nafta, ovšem to musí být opravdu hodně velký mráz a nestává se to tak často. Mnohem častější důvod a problém je baterie. Baterka na autě v mrazech a stejně tak i ve velkých vedrech trpí a v případě, že máte starší auto anebo klidně i staré jen pár let, ale ještě jste na něm neměli baterku, pak se klidně může stát, že vaše auto ráno nenastartuje.  

Potřebuji pomoc 

Když se vám ráno nepodaří auto nastartovat, nemáte moc možností, jak s tím bojovat. Nejlepší je vytáhnout startovací kabely, stoupnou si k cestě a mávat na každé auto, které kolem projede, než vám nějaká dobrá duše zastaví a nastartuje přes startovací kabely, pak je auto nastartované za chviličku a vy můžete pohodlně odjet do práce, na nákupy anebo kamkoliv, kde jste měli namířeno.  

Každé ráno ve stresu 

Rozhodně není příjemné stávat například o hodinu dříve a mít nachystané startovací kabely, protože pokud budete mít jednou problém s nastartováním, pak se to bude opakovat a vy budete z toho ve stresu. Existuje řešení, jak tomu můžete předejít. Pokud důvod proč nenastartujete, je baterie, pak byste ji měli nabít. První způsob, jak se baterie nabije je samotné ježdění, takže se stačí projet a ona se dobije, aniž byste měli nějaké starosti navíc. Ovšem hodně záleží na tom, jak daleko jezdíte, například pokud jezdíte denně jen dvacet kilometrů do práce, pak se nestihne dostatečně nabít, proto se nebojte vyrazit například v pátek na nějaký delší výlet, který baterii jedině prospěje. Druhým způsobem, jak lze baterii oživit je nabíječka. Můžete třeba přes noc na ní napojit nabíječku a pak se nemusíte bát toho, že byste ráno nenastartovali, ale musíte si pořídit nabíječku na baterii do auta. 

Chce to něco nového 

Někdy nestačí baterku do auta oživit delší jízdou anebo nabíječkou, pokud máte baterii opravdu dlouho, a i když jezdíte dost daleko anebo nabíjíte, vám auto špatně startuje, jsou to nejlepší podmínky pro koupi nové baterie. Výhodou je, že výměna je velmi snadná a zvládne to opravdu každý, jestliže byste měli přece jenom problém, často nabízí pomoc i prodejny, kde novou baterii koupíte, kromě toho jim zde necháte tu starou, takže nemusíte řešit její likvidaci, naopak díky odevzdání staré baterie můžete dostat i nějakou slevu.  

Problém s nastartováním je problémem mnoha lidí, není to nic neobvyklého a řešení je poměrně jednoduché, jen musíte vědět jak na to.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -