Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Pro ženy Máte svou sbírku knih?

Každý člověk za svůj život přečte aspoň pár knih, někdo čte s donucením, jen proto, že musí přelouskat povinnou četbu třeba k maturitě a jiný čte z potěšení, jednak ho čtení baví a jednak se u toho krásně uvolní, protože se aspoň na chvíli dostane pryč ze svého každodenního života a vlastně může zažít úplně cokoliv. Každý, kdo odchází z domu a stěhuje se do nového, měl by si sebou vzít i svou sbírku knih.  

Kolik knih tvoří sbírku  

Vzhledem k tomu, že se liší jednotliví lidé v tom, jak moc a často čtou, bude se lišit i sbírka knih každého z nás, někdo si za celý život nevír třeba jen tři knihy, které se mu opravdu líbily a něco v něm zanechaly anebo se k nim jen prostě rád vrací, protože se mu líbí příběh. A jiný může mít i stovky knih, protože je to knihomol, který nechce číst stejné příběhy dokola. Je to opravdu různé a nikde není dáno, že byste měli mít nějaký minimální počet, záleží je na vás, co si do své sbírky zařadíte.  

Něco máme společné 

Každý by měl mít svou sbírku knih, ale to neznamená, že musí být naprosto originální a odlišná od jiných, protože se klidně může stát, že stejnou knihu četlo více lidí, což se děje zejména kvůli povinné četbě ve škole, klidně se tato kniha mohla zalíbit více lidem. Takovou knihou je například Honzíkova cesta, kterou museli číst ve školách celé ročníky a některé děti si ji opravdu hodně oblíbily, některé naopak k ní dostali jistý odpor, právě i kvůli tomu, že ji byli nucení číst ve škole.  

Knihy pro každou generaci?  

Vzhledem k tomu, že si svou sbírku knih tvoříme celý život, měli bychom v ní najít nějakou knihu pro každou generaci. S nějakým základem bychom se měli odstěhovat od rodičů, klidně tento základ může tvořit jen jedna kniha, ale stejně tak jich může být deset a k tomu budeme postupně přidávat knihy, které si sami koupíme anebo je dostaneme. To ovšem neznamená, že když máme ve sbírce nějakou knihu z dětství, tak se k ní už nemůžete vrátit, naopak někdy je dobré si v dospělosti přečíst knihu, kterou jste si oblíbili jako malí, protože tu knihu budete rázem vnímat trochu jinak, všimnete si jiných věcí a podobně. Navíc je někdy příjemné zavzpomínat si na dětské časy.  

Nemám na sbírku knih místo  

Spoustu lidí, zejména těch, co neradi čtou, si knihy z dětství neberu do nové domácnosti, protože na ně nemají místo. Ovšem to jsou jen výmluvy, protože pět knih umístíte kamkoliv a nemusíte mít kvůli tomu knihovnu, stačí je dát někde do nějaké police nebo skříňky. Rozhodně je škoda se jich zbavovat, protože se klidně může stát, že stejné knihy budou zajímat vaše děti, ale v době, kdy budete mít děti, tak se tyto knihy nebudou vydávat anebo budou různě parafrázované, převedené do dané doby a tím pádem jiné, než jaké si je vy pamatujete, což je škoda.  

Mít vlastní sbírku knih by měla být skoro povinnost, protože je škoda, když o své oblíbené knihy úplně přijdete, naopak když je budete schovávat dětem a vnoučatům, dostanou od vás poklad.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -