Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Auto Moto Klimatizace v autě nesmí chybět

Ti, co se rozhodli jet na dovolenou autem, řeší spoustu věcí na autě, aby bylo všechno v pořádku a mohli se vydat i nějakou tu tisícovku kilometrů daleko. Ovšem většinou se řeší běžná údržba, jako je olej, brzdy a podobně a díky tomu bývá zanedbávaná klimatizace. Dokážete si představit, že byste jeli na dovolenou ve velkých horkách bez klimatizace?  

Klimatizaci je potřeba zkontrolovat  

Samozřejmě je dobré, abyste klimatizaci před dovolenou zkontrolovali, jednak zda je vůbec funkční, protože někteří lidé jí běžně nepoužívají, zejména pokud jezdí málo anebo jen velmi krátké vzdálenosti, ale na dovolené ji jistě rádi využijete, když budete mít před sebou tisíc kilometrů v horku. Ke klimatizaci patří kompresor, různé hadice, filtry, ventily a podobné součástky, na které by se měl raději podívat odborník. Ale kromě samotného chodu je potřeba také zkontrolovat chladivo a po případě jej doplnit.  

Doplňování chladiva  

Pokud při kontrole zjistíte, že je chladivo příliš znečištěné anebo ho máte málo či zjistíte, že jste dlouho nedoplňovali, pak byste to neměli podcenit a chladivo doplnit. Jedná se o proces, který si nemůžete udělat sami doma, vždy je potřeba odborníka, který má nejen zkušenosti, ale hlavně přístroj. Pomocí tohoto přístroje se staré chladivo odčerpá a vyčistí se od nečistot jako je voda, oleje a podobné zbytky. Když je chladivo očištěno, dá se zpět a přidá se nové chladivo podle toho, kolik chladiva bylo spotřebováno. Tento proces se doporučuje dělat aspoň jednou za dva roky.  

Pozor na plísně a bakterie 

Další věc, na kterou byste se měli zaměřit je dezinfekce. Vzhledem k tomu, že se mohou do výparníku dostat různé baterie, plísně či jiné látky, měli byste před dovolenou klikatici zkontrolovat a raději dezinfikovat, protože jinak vám do auta půjdou nejen škodlivé látky, ale také zápach a alergeny, z čehož můžete dostat nové alergie anebo i nějakou nepěknou chřipku, což by bylo na dovolené velice nepříjemné. Existuje spousta různých přípravků, které jsou určeny pro jednoduchou dezinfekci klimatizace. Tuto dezinfekci byste měli dělat aspoň jednou ročně.  

Klimatizace je důležitá  

Přestože spoustu lidí klimatizaci považuje za nějaký nadstandard, není tomu tak. Poslední dobou je to v základní výbavě všech nových aut a naopak mnoho lidí by na dovolenou autem bez chlazení určitě nejeli. Ovšem ať už patříte do jakékoliv skupiny lidí, tak byste klimatizace a zejména správnou údržbu o ní neměli podcenit, protože i klimatizace může ovlivnit chod auta. V případě, že budete o klimatizace správně pečovat, pak nezatěžujete tolik motor vozidla, což se může projevit na spotřebě. Někteří lidé si myslí, že mají díky klimatizace mnohem vyšší spotřebu paliva, pravdou je, že se vždy trošku zvýší spotřeba a není to dáno pouze klimatizací, ale také tím, jak jste naložení, ale pokud před dovolenou klimatizaci zkontrolujete a dáte vše popořádku, pak by zvýšení spotřeby nemělo být tak rapidní.  

Starejte se o klimatizaci, abyste byli spojení i s autem i s teplotou v něm, zejména pokud máte před sebou dovolenou autem.  

- Komerční sdělení -
Předchozí článekChráníte své auto?
Další článekNastartuješ?
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -