Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Cestování Vyhlídkový let balónem, proč ho prostě chcete zažít?

Toužíte se podívat na svět z výšky? Vyhlídkový let balónem je to pravé pro všechny romantiky. Co vás při takovém zážitku čeká?

Větru a dešti (ne)poručíme aneb jak let balónem vypadá

Let balónem představuje splněné přání pro všechny snílky s hlavou v oblacích. Tato atrakce má s sebou kus dobrodružného kouzla dětských let. Jak to probíhá? Svět obvykle pasažéři pozorují z výšky asi 500 až 700 metrů, někdy i více.

Oproti letadlu dává balón možnost zažít naprostý soulad s přírodou. Každý zkušený pilot samozřejmě ví, že pokud nejsou příhodné podmínky, z podívané ve vzduchu nic nebude. Nejen bez větru balón zkrátka nelétá. Právě po boku zkušeného pilota se ovšem nemusíte ničeho obávat. Přírodním podmínkám je nutno porozumět a naučit se fungovat v souladu s nimi.

Bezpečí nadevše aneb létají balóny „na technickou“?

Každý pilot tak v tuzemsku obdrží licenci potvrzující, že veškeré náležitosti zvládl a může vás vzít na palubu vyhlídkového letu.

Balón na první pohled působí velice křehce, ale jedná se o zařízení jako jakékoli jiné. Technická způsobilost je podmínkou, bez ní se nevznesete. Směle tedy můžete nastoupit a obdivovat četné krásy naší vlasti. Zvláště oblíbené jsou například lety balónem nad Prahou či nad mnoha působivými místy Středních Čech, jako je oblast Posázaví.

Létat se dá v přírodě i nad městy. Dostanete možnost prohlédnout si místa zcela neznámá, na která se jinak nedostanete. Místa známá získají při pohledu z výšky zcela novou tvář. Užijete si fascinující pocit absolutního souladu člověka s přírodními živly.

Vyhlídkový let balónem, zážitek zapsaný v mracích

Balón vám sice neposkytne komfort první třídy aerolinek světového jména (nahoře ale opravdu nefouká a nebude vám ani zima), zato vám při vyhlídkovém letu zůstane zážitek navždy. Toužíte-li zažít něco jedinečného, je tento lehce adrenalinový zážitek správná volba.

Dárkový poukaz na vyhlídkový let balonem určitě potěší i někoho z vašich blízkých. Už se nemusíte trápit se zaručeně originálním překvapením k Vánocům či narozeninám.

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -