Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Politika Ve věku 97 let zemřel bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš

Pohřeb Jakeše se konal v úterý v motolském krematoriu bez účasti veřejnosti.
Informovala o tom v úterý televize CNN Prima News, které to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Úmrtí někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ jeho blízcí tajili, pohřeb se už konal v krematoriu v pražské čtvrti Motol.

Pohřeb Jakeše se konal v úterý v motolské krematoriu bez účasti veřejnosti. Účastníci tohoto obřadu se pro média vyjádřit odmítli.

Podle portálu E15 zemřel Jakeš už 10. července.

Od loňského listopadu policie Jakeše i spolu s někdejším předsedou vlády ČSSR Lubomírem Štrougalem stíhala pro střílení na hranicích bývalého Československa.

Jakeš byl podle vyšetřovatelů zodpovědný za střelbu do lidí na hranicích z titulu své funkce generálního tajemníka Komunistické strany Československa (1987-89).

Jakeš býval dlouhá léta ve vile v oblasti Hanspaulka v pražské čtvrti Dejvice. Poslední roky však trávil zejména v bytě v Dejvicích. V letech 2019 a 2018 překonal těžké zápaly plic.

Spolu se Štrougalem byl jednou z posledních žijících politických špiček z období normalizace. I ve vysokém věku se Jakeš pravidelně účastnil oslavách Svátku práce, které pořádala Komunistická strana Čech a Moravy na pražském Výstavišti. Naposledy tak učinil loni, uvádí portál E15.cz.

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -