Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Finance Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o hospodářské soutěži a schválila navrhovanou akvizici bez dalších podmínek.

“Plánovaná akvizice postupuje podle plánu. Po úspěšném dokončení financování nás schválení Evropské komise posouvá o krok vpřed k uzavření transakce, která je velmi důležitá pro celou skupinu Uniqa,” uvedl generální ředitel koncernu Uniqa Andreas Brandstetter.

Uniqa získá pět milionů zákazníků
Financování akvizice bylo zajištěno na začátku července tohoto roku prioritním dluhopisům v objemu 600 milionů eur. V současnosti se ještě čeká na nezbytný souhlas regulačních orgánů ve všech třech zemích.

Zcela dokončení transakce se očekává ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

V případě úspěšného dokončení akvizice získá společnost Uniqa přibližně pět milionů zákazníků, 2 100 zaměstnanců a 800 milionů eur ročně na pojistném. Na Slovensku získá 750 tisíc nových klientů.

Zároveň Uniqa vstoupí na Slovensku i do penzijního připojištění.

Co za společnost je Uniqa
O koupi dceřiných společností francouzské skupiny AXA koncern Uniqa informoval ještě začátkem února tohoto roku. Předmětem akvizice jsou životní a neživotní pojišťovny, penzijní fondy a servisní společnosti AXA v uvedených zemích.

Uniqa pojišťovna je univerzální pojišťovna poskytující široké spektrum pojistných produktů v oblasti životního i neživotního pojištění.

Působí na slovenském pojistném trhu od roku 1990, kdy byla založena pod názvem Pojišťovna otčiny, a. s., v roce 2001 se na základě rozhodnutí koncernu Uniqa Group změnilo obchodní jméno na Uniqa pojišťovna, a. s.

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -