Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Cestování Dovolená na Slovensku

Jestliže hledáte dovolenou v přijatelné cenové relaci, ale přitom zažít či vidět spoustu nových věcí, nebo pokud milujete hory, či nejste úplně nadšeni ze zdlouhavého cestování, naši jihovýchodní sousedi Vám toho můžou spoustu nabídnout. 

Tatry 


Asi nejoblíbenější turistickou destinací na Slovensku je pohoří Tatry. Dělí se na Východní a Západní Tatry, a poté dále na Vysoké, Nízké a Belianské. Nejvyšší horou je se svými 2 654 metry Gerlachovský štít. Jestliže jste milovníky hor, tak si Tatry zamilujete. Každý si v nich najde své, ať už jste zdatnější turista nebo máte rádi jen kratší procházky. V Tatrách najdete i jezera, takzvaná „plesa,“ která jsou se svou křišťálovou vodou a okolní přírodou nedílnou součástí tatranské přírody. Pokud se rozhodnete zdolat jednu z mnoha slovenských hor, je Vám k dispozici i spousta turistických stezek a pěšin. Po hřebenu Tater se táhne tzv. Tatranská magistrála, která spojuje jednotlivé vrcholy. Jestliže však chcete takovouto túru podniknout, nezapomeňte si cestu naplánovat předem, abyste zabránili jakýmkoliv nehodám. Je také důležité před cestou zkontrolovat počasí, protože zastihnout bouřku či déšť v horách zrovna dvakrát příjemný zážitek. Také se ujistěte, že máte správnou obuv a nezapomeňte se pořádně obléct, jelikož v horách bývá vždy chladněji. Do batohu přibalte pláštěnku, nějaké náhradní oblečení, náplasti, nějakou svačinu a pití, přikrývku hlavy a nezapomeňte se namazat opalovacím krémem, a můžete vyrazit. Na Vaší túře můžete využít i spousty lanovek, pokud se Vám nechce na horu vystupovat. Také vezměte do úvahy délku cesty a fakt, že na túru je vždy lepší vyrážet brzo ráno, jelikož k večeru je větší šance bouřek.  

Liptov 


Jedna z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí Slovenska je Liptov. Nachází se na severu Slovenska, je obklopena horami a krásnou přírodou. Na Liptově si můžete vychutnat jak krásné hory a tatranskou přírodu, tak aquaparky jako je Tatralandia, Bešeňová nebo Lúčky, kde se mimo jiné nachází minerální voda. Kousek od centra Liptova, kterým je město Liptovský Mikuláš, se nachází vodní nádrž Liptovská Mara, která se právem nazývá „Liptovským mořem.“  V jejím okolí se nachází spousta kempů, hotelů i chatek na pronajmutí. V okolí Liptova se také nachází spousta jeskyní a zajímavých přírodních úkazů, jako jsou například Demänovská jeskyně svobody, Stanišovská jeskyně nebo Demänovská ledová jeskyně. 

Bratislava

 
Bratislava se nachází na jihozápadě Slovenska a se svými zhruba 430 000 obyvateli, je největším a také hlavním městem Slovenska.  Můžete zde navštívit například hrad Devín, kostel svaté Alžběty Uherské, bratislavský hrad se sídlem prezidenta, válečný památník Slavín nebo Michalskou bránu. Z mostu Slovenského národního povstání uvidíte řeku Dunaj a na Hviezdoslavově náměstí si můžete dát třeba zmrzlinu. I když je Bratislava menší než Praha, má svoje krásy a určitě se vyplatí ji navštívit. 

Hrady a zámky 


Stejně jako Česká republika má Slovensko množství hradů, zámků, ale i zřícenin. Mezi nejznámější patří Spišský hrad nedaleko městečka Spišské Podhradie v Prešovském kraji. Dále můžete vidět třeba Bojnický zámek nedaleko města Prievidza, nebo Oravský hrad v obci Oravský Podzámok, Trenčínský hrad kousek od Trenčína nebo hrad Červený Kameň. 

Košice  


Dalším zajímavým městem na navštívení je město Košice. Se svým velice zajímavým náměstím Vás určitě nadchnou. Můžete tam navštívit i katedrálu svaté Alžběty, což je největší kostel na Slovensku. Pokud máte rádi exotická zvířata, určitě navštivte košickou zoologickou zahradu. Kousek od náměstí můžete vidět i Jakobov palác, a na samotném náměstí můžete vidět takzvanou Zpívající fontánu. Zkrátka a dobře, jestliže se rozhodnete navštívit Slovensko, Košice jsou rozhodně městem, které stojí za zvážení. 

- Komerční sdělení -
Předchozí článekLetní kino doma
Další článekKanárské ostrovy
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -