Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Cestování Co nezapomenout na dovolenou na kole

Poslední dobrou je velice oblíbené jet na dovolenou na kole anebo s kolem, což je velmi správně strávená dovolená, protože hodně pěkného uvidíte a přitom uděláte něco pro své zdraví. Výhodou je, že na kole se dá jet kamkoliv, klidně i k moři. Abyste si dovolenu pořádně užili, nesmíte při balení zapomenout na žádné detaily.  

Přilba a chrániče 

Pokud jedete na dovolenou na kole, je dobré vzít si sebou vždy přilbu, někteří berou i chrániče, ale ty nejsou natolik důležité, jako právě přilba. Mnozí lidé přilbu podceňují, ale je opravdu dobré mít ji sebou, zejména když nevíte, po jakém terénu pojedete, pokud pojedete po nerovném terénu, jako je štěrková cesta anebo přes město, kde je větší provoz, tak se vám jistě vyplatí. Kromě toho cyklistická přilba dobře poslouží jako přikrývka hlavy proti úpalu, což je v letních horkých dnech velmi praktické, dokonce je v některých zemích povinná, což byste si měli před odjezdem zjistit.  

Opalovací krém  

Na kole můžete jet kdekoliv, ať už k moři anebo na hory, vždy je dobré mít sebou základní léky, dezinfekci a hlavně opalovací krém. Je léto a sluníčko je velmi silné, takže pokud nechcete být spáleni, měli byste se mazat i když jedete na kole, protože tak se opálíte mnohem rychleji.  

Když se kolo rozbije  

Další důležitá věc, kterou byste na dovolenou na kole neměli zapomenout, je sada na opravdu kola, pro případ, že byste píchli anebo by se vám o cestě nějak kolo povolilo a podobně. V této sadě by nemělo chybět lepení, sada klíčů a pro jistotu je lepší mít sebou i náhradní duši a rozhodně pumpička. Tuto sadu není problém koupit a určitě byste ji měli vozit sebou na kole. Ideální jsou takové kapsičky pod sedadlo anebo na tyčku. Samozřejmě, že by bylo dobré si například vyzkoušet vyměnit duši, abyste byli připravení na nejhorší, protože pak vám to na místě půjde mnohem rychleji a můžete si dále užívat krásné vyjížďky.  

Pitný režim  

Vzhledem k tomu, že budete na sluníčku a ještě šlapat na kole, budete se poměrně hodně potit, čímž odvedete vodu z těla ven a tak jí musíte doplnit, abyste nebyli dehydratovaní. Někteří lidé si dávají láhev s pitím přímo na kolo, mají na to stojany, ovšem musíte myslet na to, že tato láhev není příliš velká, a tak je potřeba jí buďto doplňovat anebo si koupit další nápoje.  

Mapy a tachometr  

 Na dovolenou na kole je dobré vzít si sebou i cyklistické nebo turistické mapy, abyste věděli, kde máte jet a zbytečně nebloudili. Někteří si dokonce pořizují i navigátory anebo si stáhnou různé aplikace do mobilních telefonů, které jim také změří ujeté kilometry a podobně. Samozřejmě, že i to se hodí, abyste měli přehled, a tak není k zahození mít na kole tachometr, který vám bude ujeté kilometry počítat.  

Když jedete na kole na dovolenou, nezapomeňte na žádné detaily, protože i ty se mohou hodit.   

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -