Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Politika Europoslanci schválili usnesení o střetu zájmů Andreje Babiše

Právně nezávazné usnesení podpořilo 510 ze 664 poslanců Evropského parlamentu.
Poslanci Evropského parlamentu (EP) na pátečním plenárním zasedání v Bruselu schválili usnesení požadující obnovení vyšetřování předsedy vlády České republiky Andreje Babiše v souvislosti se zneužitím prostředků EU a potenciálním střetu zájmů. Informoval o tom EP na své stránce.

Usnesení podpořilo 510 ze 664 poslanců, proti jich bylo 53. Hlasování se zdrželo 101 europoslanců.

Usnesení podpořily dva nejsilnější kluby lidovců a socialistů, přidali se i zelení a část liberálů, kam patří i poslanci zvolení za Babišovo hnutí ANO, uvedl portál Novinky.cz.

Skutečně v “nepřijatelném střetu zájmů”
Právně nezávazné usnesení vychází ze závěrů únorové mise Výboru EP pro kontrolu rozpočtu (CONT) která zjistila, že Babiš je skutečně v “nepřijatelném střetu zájmů”.

Podle českých médií se v usnesení píše, že český premiér kontroluje vkladový konglomerát Agrofert a zároveň má vliv na rozdělování evropských finančních prostředků v ČR. České úřady vyzývá, aby střety zájmů u politiků systémově řešily.

Český europoslanec Mikuláš Peksa (Pirátská strana) z frakce Zelených / Evropské svobodné aliance (EFA) na své poslanecké webové stránce před hlasováním uvedl, že rezoluce jako taková Českou republiku nepoškozuje a “maximálně může uškodit lidem, kteří zneužívají své pozice v rámci České republiky na ovlivňování toku eurofondů “.

Schválení rezoluce bude podle Peksa jasná výzva Radě EU, aby se tento problém řešil a zároveň to znamená jasný odkaz Evropské komisi, aby připravila zpřesnění pravidel, která takovým praktikám zabrání a zajistila úplnou transparentnost o tom, kdo jsou koneční příjemci dotací.

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -