Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Zprávy Swarovski propustí 1 000 lidí

Děkujeme za dnešní pozornost! Situaci kolem koronavirus doma i ve světě budeme pozorně sledovat i zítra.

21:31 – VELKÁ BRITÁNIE: Britská společnost tvrdí, že má lék protikoronavírusu. Interferon beta se spoléhá na bílkovinu. Pacientům se má její inhalací zlepšovat odezva imunitního systému v boji s virem, čímž výrazně snižuje těžký průběh onemocnění. (Synairgen)

20:27 – KDR: Světová zdravotnická organizace (WHO) v úterý oznámila, že během pandemie koronavirus SARS-CoV-2 čelí “vážnému” nedostatku financí při boji proti nové epidemii eboly v severní části Demokratické republiky Kongo (KDR).

Doposud vybraná částka ve výši více než 1,53 milionu eur podle WHO postačí jen na období několika příštích týdnů. (TASR)

19:21 – NIZOZEMSKO: Holandský Národní ústav veřejného zdraví v úterý oznámil, že počet nakažených novým druhem koronavirus je v zemi opět na vzestupu, informovala agentura AP.

Za uplynulý týden v Nizozemsku nahlásili 987 nových případů nákazy, což je téměř dvojnásobně více než předchozí týden. (TASR)

18:24 – RAKOUSKO / propouštění: Tyrolský koncern Swarovski v úterý oznámil, že ve svém hlavním sídle ve Wattens zruší dalších 1000 ze stávajících 4600 pracovních míst. Koncern pro agenturu APA potvrdil zprávu ORF Tirol. Ředitel společnosti Robert Buchbauer to označil jako “bolestivé, ale nezbytné rozhodnutí”. Propouštění souvisí s rozsáhlou restrukturalizací v důsledku koronakríze. (TASR)

17:43 – hoax: Internetem koluje fotografie lidských těl v pytlích před nemocnicí v Indii. Agentura AFP však upozorňuje, že nejde o oběti COVID-19, jak se někdo snaží přesvědčit. Fotografie těl v pytlích před nemocnicí skutečné pochází z Indie, ale je z roku 2013.

16:24 – RAKOUSKO: Rakousko v důsledku nárůstu počtu případů nákazy novým koronavirus opět zavádí povinnost nosit roušky v supermarketech, v bankách a na poštách. Nařízení bude platit od pátku, oznámil v úterý kancléř Sebastian Kurz. (TASR)

15:43 – SMS ZPRÁVY: Ministerstvo zdravotnictví ČR posílá v těchto dnech všem občanům preventivní SMS. Upozorňuje v ní na povinnost registrovat se prostřednictvím formuláře na stránce korona.gov.sk a absolvovat vyšetření na COVID-19 po návratu z rizikových zemí. Vyzývá také k odpovědnosti. (TASR)

14:53 – IZRAEL: Izraelský parlamentní výbor pro koronavirus v úterý odhlasoval znovuotevření restaurací – stalo se tak jen několik hodin poté, co jejich vláda oficiálně zavřela ve snaze zabránit šíření onemocnění COVID-19. (TASR)

13:42 – ÍRÁN: Írán v úterý zaznamenal 229 úmrtí v důsledku nemoci COVID-19, což je dosud nejvyšší denní nárůst počtu úmrtí na toto onemocnění od začátku koronavírusovej epidemie. (TASR)

12:33 – ECB: Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová v úterý pochválila lídrů Evropské unie (EU) za dosažení dohody o obrovském fondu obnovy. Tyto finance jsou určeny na pomoc ekonomikám bloku, které zasáhla pandemie nového koronavirus.

Po čtyřech dnech a čtyřech nocích dohadování lídři EU uzavřely dohodu o záchranném balíku ve výši 750 miliard eur, který bude sestávat z půjček a grantů pro nejvíce postižené členské státy. (TASR)

12:11 – NĚMECKO: Institut Roberta Kocha (RKI) se během pandemie onemocnění COVID-19 stal terčem urážek a nevraživosti – od března bylo na jeho adresu zaslaných více než 200 výhružných a pomlouvačných e-mailů. Autoři e-mailů na adresu pracovníků RKI například napsali, že je škoda, že už neexistují plynové komory a RKI obviňovali z toho, že je financován zkorumpovanou Nadací Billa a Melindy Gatesových. V některých případech byly podány trestní oznámení. (TASR)

11:51 – ČESKO: V Česku přibylo za pondělí 153 případů. Jde o nejvyšší denní přírůstek od 29. června, informovalo krátce po půlnoci české ministerstvo zdravotnictví. Portál Novinky.cz připomněl, že v minulém týdnu se denní nárůsty pohybovaly v rozmezí 64-137 případů.

V ČR se dosud koronavirus celkově nakazilo 14.098, z nich 259 osob nákaze podlehlo. Momentálně je tam infikovaných 4903 lidí, což je vůbec nejvíce od začátku epidemie.

Nejhorší je situace v Moravskoslezském kraji. V tamním okrese Karviná za ostatních sedm dní připadlo na přibližně 100.000 obyvatel přibližně 58 nakažených, což je nejvíce ze všech regionů v Česku. V sousedním okrese Frýdek-Místek připadá na 100.000 obyvatel přibližně 36 nakažených. (TASR)

11:35 – RUMUNSKO: Začal platit zákon, na jehož základě mohou úřady nakaženým pacientům nařídit povinnou hospitalizaci či samoizoláciu.

Až do července kabinet rumunského premiéra Ludovica Orbana bojoval s pandemií prostřednictvím řady opatření týkajících se povinné hospitalizace infikovaných či izolování lidí, kteří mohli přijít s koronavirus do kontaktu.

Ústavní soud však 2. července rozhodl, že vláda nemůže takovýmto způsobem vynucovat povinnou hospitalizaci, izolaci či karanténu, ale pouze prostřednictvím zákona schváleného parlamentem. Zákon, který prošel v parlamentu ve zrychleném řízení, vyplňuje toto dosavadní legislativní vakuum. (TASR)

10:53 – MAĎARSKO: Počet aktuálně nakažených novým druhem koronavirus v Maďarsku opět klesá, v uplynulých 24 hodinách přibylo jen osm potvrzených případů.

Na onemocnění COVID-19, způsobované uvedeným koronavirus SARS-CoV-2, nezemřel za poslední den nikdo. Počet obětí tak zůstává na hodnotě 596, vyplývá z údajů vládního informačního serveru koronavirus.gov.hu ​​zveřejněných v úterý.

Zpravodajská internetová stránka Privátbankár.hu podotkla, že počet aktivních nakažených překročil hranici 500 v uplynulých dnech pouze na dva dny. (TASR)

9:21 – RUSKO: Rusko vyvinulo vakcínu proti novému druhu koronavirus. Moskevskému týdeníku Argumenty i Fakta to v úterý řekl první náměstek ruského ministra obrany Ruslan Calik s tím, že vakcínu vyvinuli armádní odborníci a vědci v Gamalejovom národním výzkumném centru epidemiologie a mikrobiologie.

“Už proběhlo konečné vyhodnocování výsledků testování našimi specialisty a vědci v národním výzkumném centru … Všichni (testování) dobrovolníci si vůči koronavirus vytvořili imunitu a cítili se normálně. Takže první domácí vakcína vůči novému koronavirus je hotová, “řekl Calik.

Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu informovalo agenturu TASS, že 30. června předložilo ministerstvu zdravotnictví dokumenty potřebné k registraci vakcíny. (TASR)

8:53 – EU / ZÁCHRANNÝ BALÍČEK: Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová poděkovala Michelovi a německé kancléřce Angele Merkelové za jejich úsilí řídit těžké čtyři dny a čtyři noci jednání směrem k dohodě. Podle šéfky eurokomise je dohoda důkazem, že Evropa je schopna jednat.

“Jsme tu všichni vyčerpaní, ale víme, že toto je pro Evropu historická chvíle,” dodala. Vysvětlila, že na summitu dosáhli kompromisní shodu iv sedmiletém rozpočtu EU, a to ve výdajích na zdravotnictví, migraci a zahraniční působení.

I německá kancléřka Merkelová cítila “úlevu”, když lídři dospěli k dohodě o balíčku obnovy po koronakríze a o rozpočtu EU. “Cítím velkou úlevu. V únoru se nám to nepodařilo, ale nyní ano,” uvedla na tiskové konferenci. Myslela tím rozpočet Unie. (TASR)

7:05 – EU / ZÁCHRANNÝ BALÍČEK: Dohodu na záchranném balíku státem potvrdil předseda Evropské rady Charles Michel. “Dohoda!” Napsal na Twitteru Michel několik minut poté, co se 27 lídrů členských států spolu sešlo na závěrečném zasedání summitu EU.

“Toto je historický den pro Evropu,” uvedl v prohlášení i francouzský prezident Emmanuel Macron. TASR

6:20 – USA: Spojené státy zaznamenaly v pondělí přes 60 000 nových případů, a to již sedmý den po sobě. Za posledních 24 hodin zaznamenali v USA dalších 488 úmrtí a 61 288 případů nákazy. V zemi tak celkově infekci podlehlo 140 922 lidí a nakazilo se 3,82 milionu osob.

Prezident Donald Trump se nakonec vyjádřil ve prospěch nošení roušek – je to zásadní změna v jeho postoji k Rusku a pandemii. Průzkumy veřejného mínění totiž ukazují, že směřuje k listopadové volební katastrofě. Ukázalo se, že USA jsou během pandemie onemocnění COVID-19 nejhorší zasaženou zemí na světě. (TASR)

6:18 – EU / ZÁCRANNÝ BALÍČEK: Lídři EU dosáhly na mimořádném summitu v Bruselu v úterý nad ránem dohodu o záchranném balíku pro ekonomiky po pandemii koronavirus a o rozpočtu EU na období 2021-2027 – v bezprecedentní celkové výši 1,82 bilionu eur. (TASR)

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -